Hrajeme v Sokolovně

Středa, 06 Červen 2012 23:20

Postavte si lodičku, zaplňte symboly zemí a připlujte do libocké Sokolovny, kde divadlo Na houpačkách uvede pohádku o zlaté rybce.

liboc120622  

   

 

... všetko je to o krídlach

Středa, 06 Červen 2012 21:00

V těchto dnech se významného jubilea dožívá Mila Haugová. Je neuvěřitelné jak se tato skvělá básnířka i po tolika letech plodné práce dokázala vyhnout patosu, překombinovanosti či vyprázdnění ve zpracování svého klíčového motivu - milostného splynutí muže a ženy.

Naše poetické divadlo se s hlubokým respektem připojuje ke gratulantům.


I Z B A

Perlorodka.
Ešte som sa celkom nezatvorila; ruky a nohy
mi prerastajú cez posteľ a hlava (tvoja)
Krížom cez posteľ povieš takto je to lepšie
matrace majú iný smer
Roznežnenie ani neviem či... a kedy prídeš
nevieme sa lúčiť deň a noc boli okrúhle
Ako Cézannovo jablko - - - je nedeľa a pondelok
12. a 13. júl
Milovanie akoby sme liezli po zlatých skalách

 

 

 
 

1.6. "Děti, čtete?"

Pátek, 01 Červen 2012 23:40

Den doprovázený občasnými a náhlými přeháňkami dal nakonec festivalu ve Strahovském kláštěře (a tato pražská památka jinak rozhodně stojí za pozornost a zastávku při dalším výletě do okolí Hradu !) možná tu správnou atmosféru k naplnění jeho „výzvy“ – tedy stáhnout se do klidu a vychutnat si krásné čtení. V komorním prostředí odehrálo divadlo Na houpačkách inovované představení „O rybáři a zlaté rybce“, ještě navíc uvozené již klasickou Rusalkou. Potěšily nás spontánní reakce dětí, děkujeme publiku i pořadatelům za podporu. A mimochodem - co zrovna čtete ? A co na to R1 strýček Míša ... (?)

 

Na MDD nad knížkami a s divadlem

Úterý, 29 Květen 2012 07:00

Předpověď na 1.6. neslibuje to krásné předletní počasí, na které jsme tak lehce v uplynulých dnech zvykli. Přesto si můžete užít Den dětí s divadlem Na houpačkách v PNP na akci "Děti, čtete ?" - jak jsme již samozřejmě také dříve anoncovali. Aktualizovaný program festivalu zde.

 

 

Strana 34 z 36

«ZačátekPředchozí313233343536DalšíKonec»
Copyright (C) 2012 IntroLab by Stormfield